Logga in på Mina sidor
Glömt lösenord?

Kontaktpersoner

Här hittar du kontaktuppgifter till oss i Friluftsfrämjandet. Ta gärna kontakt med oss om du har frågor eller funderingar.

Generalsekreterare

Kristina Ljungros

Generalsekreterare

kristina.ljungros@friluftsframjandet.se

070-254 27 75

I Ur och Skur

Kerstin Andersson

Vd, I Ur och Skur Utveckling AB

kerstin.andersson@iurochskur.se

08-447 44 40

Verksamhet och utbildning

Helena Pharmanson

Tillförordnad verksamhetschef

helena.pharmanson@friluftsframjandet.se

0734-344 644

Susanna Kalén

Verksamhets- och utbildningsansvarig (Skogsmulle och skogens värld, vildmarksäventyr, Skogsmulle i förskolan och Skogshjältarna)

susanna.kalen@friluftsframjandet.se

Louise Hammerin

Projektledare Ledarskap

louise.hammerin2@friluftsframjandet.se

Lina Lagström

Utvecklingsansvarig verksamhet och utbildning

lina.lagstrom@friluftsframjandet.se

072-070 70 45

Carl Crafoord

Verksamhets- och utbildningsansvarig (kajak, kanadensare, klättring och långfärdsskridskor)

carl.crafoord@friluftsframjandet.se

070-590 80 57

Urban Persson

Verksamhets- och utbildningsansvarig (skidor utför (inkl. snowboard), mountainbike, längdskidor)

urban.persson@friluftsframjandet.se

070-620 12 43

Ari Hultqvist

Verksamhets- och utbildningsansvarig vandring (vik.)

ari.hultqvist@friluftsframjandet.se

073-070 64 58

Andreas Karlsson

Ansvarig Krisvis

andreas.karlsson@friluftsframjandet.se

070-519 10 09

Elina Bergström

Projektledare för Lokala hemmabackar

elina.bergstrom@friluftsframjandet.se

Emelie Thorngren

Föräldraledig

Max Wejstorp

Projektledare Skola och friluftsliv

max.wejstorp@friluftsframjandet.se

Organisationsutveckling

Josefiina Ben Azzouz

Organisationsanalytiker

josefiina.ben.azzouz@friluftsframjandet.se

+46 720 76 2557

Erik Ehrner

IT-ansvarig

erik.ehrner@friluftsframjandet.se

08-447 44 40

Majken Hansson

Medlemsservice

marie.christin.hansson@friluftsframjandet.se

Kommunikation

Helena Färnsten

Kommunikationschef

helena.farnsten@friluftsframjandet.se

070-345 56 51

Ylva Ågrahn

Innehållsansvarig

ylva.agrahn@friluftsframjandet.se

072-070 99 32

Emelie Seneby

Webbansvarig

emelie.seneby@friluftsframjandet.se

0707-35 28 43

Sandra Svensson

Webbredaktör

sandra.svensson@friluftsframjandet.se

072-076 24 48

Matilda Rignell

Event- och projektansvarig

matilda.rignell@friluftsframjandet.se

Emelie Alsén

Junior kommunikatör

emelie.alsen@friluftsframjandet.se

Pontus Björkman

Påverkansansvarig

pontus.bjorkman@friluftsframjandet.se

Erika Enequist

Tf chefredaktör Magasin Friluftsliv

erika.enequist@friluftsframjandet.se

Ekonomi och finansiering

Anders Öhman

CFO

anders.ohman@friluftsframjandet.se

072-077 09 84

Åsa Stelin Barrén

Controller

asa.barren@friluftsframjandet.se

070-172 98 58

Annika Josefsson

Redovisnings- och löneansvarig

annika.josefsson@friluftsframjandet.se

070-691 31 88

Alice Armandsson

Projekt/administration och medlemsservice

alice.armandsson@friluftsframjandet.se